Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів - Практичне керівництво для навчальних закладів - Василашко І. 2019


Про програму

Mondelēz International Foundation є міжнародною філантропною організацією. Одним з пріоритетних напрямків діяльності фонду є підтримка програм, що сприяють здоровому способу життя в громадах. В Україні такою ініціативою є трирічна комплексна програма «Healthy Schools*: заради здорових і радісних школярів». Програма спрямована на популяризацію фізичної активності, здорового харчування та відповідального ставлення до власного здоров'я школярів. Ми переконані, що наш системний підхід, активне залучення всіх партнерів та учасників програми є запорукою успіху проекту і початку позитивних змін у сфері популяризації здорового способу життя в суспільстві.

Євгенія Денисьєва

менеджерка з комунікацій «Монделіз Україна».

Програма «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» має унікальний формат залучення шкіл, який розробила та реалізовує експертна організація CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ», за підтримки Mondelēz International Foundation. За перший та другий роки до Програми долучилось понад 600 шкіл зі всієї України, які впроваджують крутезні ініціативи заради здорових та щасливих школярів. В цьому гайді ми зібрали кращі напрацювання шкіл та рекомендації експертів зі здорового способу життя, щоб поділитись ними зі всіма навчальними закладами України. У гайді вчителі, учні та батьки можуть знайти корисні посилання, ідеї здорових активностей, матеріали для використання на заняттях та навіть оформлення шкільного приміщення. Здорова нація - це важливо!

Марина Саприкіна

Голова правління Центру «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності»

Навчити учнівську молодь зберігати і зміцнювати своє здоров'я, забезпечити активну участь кожного — одне з важливих завдань Нової української школи. За висловлюванням академіка М. М. Амосова, «...щоб бути здоровим, потрібні особисті зусилля, постійні та значні. Замінити їх не можна нічим». Навчити дітей додержуватися правил здорового способу життя - це кропітка, тривала та багатокомпонентна робота. Отже, педагогам та батькам необхідно регулярно підвищувати мотивацію, формувати свідоме ставлення дітей до власного здоров'я та розвивати навички ЗСЖ. Програма «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» відкрила для учасників нові можливості втілення теоретичних знань в конкретні дії. Для багатьох - це можливість стати впевненішим в собі, можливість стати сильнішими духом і відрізнятися від загальної маси своїм непереборним прагненням бути здоровими та успішними. Посібник - це ресурс для практиків, який дозволяє поповнити свою скарбничку з питань ЗСЖ. Результати нашої праці направлені на формування компетентностей здорового способу життя, які не з'являються від природи, а виховуються наполегливою працею.

Ірина Василашко

ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»

«Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» — це програма, що реалізується Центром «Розвиток КСВ» та Mondelez International Foundation з метою популяризації здорового способу життя, раціонального харчування серед учнів та концепції «здорового дизайну» рекреацій і приміщень, де перебувають і харчуються діти. До ініціативи залучено понад 500 закладів по всій країні.

Програма Фонду є частиною його багаторічного зобов'язання на 50 мільйонів доларів, спрямованого на популяризацію здорового способу життя та профілактику ожиріння. Нові програми в семи країнах світу залучать приблизно 365 000 дітей та їхніх сімей протягом наступних трьох років.

За результатами Програми п'ять шкіл**, які визнані переможцями, отримують гранти на закупівлю обладнання для STEM-лабораторій.


** Надалі термін «школа» означає освітній заклад загальної середньої або професійної освіти.