МОДЕЛЬНА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА ДЛЯ 1-ГО КЛАСУ ТА НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ - Р. Б. Шияна - 2017

ТИЖДЕНЬ 19. ТЕМА: «МИ - ДОСЛІДНИКИ. МИ - ВИНАХІДНИКИ»

МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ДІТЕЙ

Додаток 1

Додаток 2

Додаток 3

Додаток 4

Додаток 5

Чи рівні горизонтальні смужки на малюнку? Перевірте за допомогою лінійки.

Спробуйте полічити, скільки ніг у слона. Що не так намалював художник?

Додаток 6

Додаток 7

Додаток 8

Додаток 9

Додаток 10

Додаток 11

Додаток 12

Додаток 13

Додаток 14

Додаток 15

15-річний Луї Брайль винайшов шрифт, який зробив читання доступним для сліпих людей, і досі цей шрифт використовується по всьому світу.

Луї Брайль осліп у 3-річному віці. Він грався у батьковій майстерні й ненароком встромив собі шило в око. Зарадити біді було неможливо. Але найгіршим виявилося те, що незабаром інфекція поширилася і на друге око. Так маленький Луї повністю втратив зір.

Намагаючись допомогти дитині, батьки Луї та парафіяльний священик попросили, щоб хлопцю дозволили сидіти на уроках у місцевій школі. Луї просто поглинав науку, він став найліпшим учнем у класі. Все ж методи навчання, розраховані на зрячих, не могли повністю задовольнити потреб незрячої дитини.

У своєму щоденнику юний винахідник написав: «Якщо очі не можуть розповісти мені про людей, події, ідеї та картини, я знайду інший спосіб, як про це довідатись».

Снігохід придумав юний канадець Жозеф-Арман Бомбардьє. Він розібрав стару машину на запчастини і спорудив модель снігохода. Коли хлопчик став дорослим, заснував компанію «Бомбардьє», яка відома виробництвом літаків, але снігоходи вони випускають до цієї пори.

Молодий українець, Іван Селезньов, винайшов рукавички для просторової орієнтації людей з вадами зору, його винахід увійшов у трійку винаходів світу 2014 року.

Максим Лема, юний львів’янин, створив модель робота, який здійснює заміри приміщень і складає їх план.