МАТЕМАТИКА 1 клас - Розробки уроків до підручника О. П. Корчевська - 2018

За Типовою освітньою програмою для закладів загальної середньої освіти, розробленою колективом авторів під керівництвом О. Я. Савченко

Урок 27. Число 7. Цифра 7. Тиждень (с. 29)

Мета. Навчальна. Ознайомити учнів із числом і цифрою 7, з утворенням числа 7 із попереднього й одиниці. Уточнити знання про тиждень та назви днів тижня.

Розвивальна. Виховувати вміння абстрагуватися, порівнювати.

Виховна. Виховувати точність і лаконічність у висловлюваннях.

Засоби навчання. Підручник, різні типи календарів, демонстраційний матеріал, набірне полотно або мультимедійна дошка, картки із цифрами, лічильні палички, індивідуальний лічильний матеріал.

Перебіг уроку

І. Повторення і закріплення вивченого матеріалу.

1. Математичний диктант.

Один учень записує відповіді на дошці, а решта пишуть у зошитах.

• Запишіть «сусідів» числа 5; числа 2.

• До 4 додати 1; 3 мінус 1; 2 плюс 3; від 5 відняти 4.

2. — Назвіть пропущені числа: , , 4, , 6.

3. Гра «Доповни до... ». Учитель бере в одну руку картку, наприклад, з числом 6, і стукає по парті олівцем 2 рази. Учень у відповідь стукає 4 рази. Біля іншого учня учитель стукає 1 раз, а той у відповідь — 5 разів і т. д. Число на картці можна змінити і гру продовжити.

II. Вивчення нового матеріалу.

Пояснення нового матеріалу.

1. Учитель виставляє на набірне полотно або магнітну дошку групи предметів чи їх зображення, по 7 у кожній групі. Учні лічать і з’ясовують, яке число вони сьогодні вивчатимуть.

2. Учитель пропонує учням викласти 6 квадратів одного кольору, а тоді — приєднати один квадрат іншого кольору. Учні пояснюють, як утворили число 7.

3. Учитель ознайомлює учнів із друкованою і писаною цифрою 7, показує, як писати цю цифру, відриваючи ручку від аркуша один раз. Учні записують рядок цифр 7.

Первинне закріплення.

Вправи 1, 2.

Учитель долучає до числового ряду над дошкою картку з цифрою 7. Учні читають усі числа.

III. Розвиток математичних знань.

1. Учитель проводить бесіду про тиждень, уточнює з учнями назви його семи днів. Демонструє різні типи календарів і на кожному показує, як у ньому виділено тиждень.

2. Самостійна робота за вправою 3. Один учень записує нерівність і рівність на закритій частині дошки для подальшої перевірки. Учитель повторює з учнями, як слід записувати між двома числами знак «>» або «<».

3. Вправа 5. Учитель переконується, що учні записали три рівності: 4 + 2 = 6; 2 + 4 = 6; 4 + 2 = 2 + 4. Можна записати ще одну рівність: 2 + 4 = 4 + 2.

Підсумок уроку.

Учні викладають із семи паличок певне зображення, наприклад,