Розробки уроків Математика 1 клас - 2020

Прийоми віднімання (віднімання чисел частинами). Розв'язування текстових задач на знаходження остачі
1 семестр

Мета: формувати уміння віднімати числа частинами; учити учнів самостійно розв’язувати приклади користуючись знаннями, як побудовано натуральний ряд чисел, вмінням користуватись числовим відрізком; вправляти у розв’язанні задач; розвивати логічне мислення, кмітливість, спостережливість; прищеплювати любов до математики; виховувати почуття дружби, взаємодопомоги.

Хід уроку

І. Організація класу
Ми починаємо урок,
Що математикою зветься.
Вона нам допоможе
У нашому житті
Про все дізнатись, вимірять, обчислить.

ІІ. Оголошення теми і мети уроку
- Ви любите казки?
- Які казки мама розповідала вам, коли ви були маленькі?
- А зараз я прочитаю вам уривок , а ви здогадайтеся з якої це казки.
Ішов дід лісом, а за ним бігла собачка, та й загубив дід рукавичку.
- От сьогодні ми і здійснимо подорож до цієї казки.

ІІІ. Робота над темою уроку
От біжить мишка, улізла в ту рукавичку та й каже:
— Тут я буду жити!
Коли це жабка плигає та й питає:
— А хто-хто в цій рукавичці?
— Мишка-шкряботушка. А ти хто?
— Жабка-скрекотушка. Пусти й мене! Давайте допоможемо жабці, щоб її мишка до себе впустила.
1. Усний рахунок
- від 1 до 10, від 10 до 1;
- від 4 до 7, від 8 до 3;
- назвати сусідів числа 5, 2;
- назвати попереднє число до 3,8;
- які числа стоять між числами 5, …, 9;
- яке число стоїть зліва від 4, справа від 6;
От уже їх двоє. Коли біжить зайчик. Прибіг до рукавички та й просить :
Пустіть і мене до себе жити! Давайте допоможемо зайчику, щоб його пустили.
а) гра «Заблукало число»
1, 2, 8, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10
б) каліграфічна хвилинка
- Запишіть ряд чисел. Намагайтеся цифри писати каліграфічно.
- Обміняйтесь зошитами , виберіть цифру , яка написана найкраще і намалюйте над нею корону.
Коли це біжить лисичка — та до рукавички: Пустіть і мене до себе жити! Давайте допоможемо лисичці, щоб її пустили.

ЇЇ не впустять доти, поки ми не виконаємо завдання.
- Розкласти шість рибок у три відерка.

- Молодці, виконали завдання.
2. Вивчення нового матеріалу
Аж суне вовчик — та й собі до рукавички, Пустіть і мене до себе жити! Давайте допоможемо вовчику, щоб його пустили.

Приклади
6 - 2 =
7 - 3 =
(по лінійці)
- Робота по підручнику — пояснення прийому віднімання числа частинами:
8 — 2 = 6

8 — 6 = 2

8 — 2 — 2 = 4

8 — 4 = 4
- Робота над правилом
3. Первинне закріплення — записати відповідні приклади

Вовчик сидів на першій поділці числового відрізка. Він зробив два стрибки ліворуч і опинився на поділці 6.

Запис в зошиті

6 — 2 — 3 = 1

6 — 1 — 2 = 3
6 — 1 — 3 = 2

6 — 1 — 1 = 2
4. Фізкультхвилинка
Трішки ми попрацювали,
Сили наші підупали,
Треба нам би відпочити,
Сили свої відновити.
Нумо, дружно встанемо.
І зарядку почнемо:
Руки вгору, руки в боки
І ще декілька підскоків.
Руки вгору, руки вниз —
До навчання знов берись!
5. Розв’язування задач
Де не взявся — біжить кабан. Пустіть і мене до себе жити! Давайте допоможемо кабанчику, щоб його пустили.

А пустять його тільки тоді, коли ми доведемо , що вміємо розв’язувати задачі.
а) Розв’язування задач- віршів

Їжак по гриби пішов,
вісім рижиків знайшов.
6 грибів поклав в корзину.
Скільки залишились на спині?
(8 — 6 = 2)

Десять стиглих зерен сої
Хом’ячок у нірку з поля
За щоками наносив,
З них чотири зранку з’їв,
Лишок перегодом з’їсть.
Скільки в нього зерен?
(10 — 4 = 6)

Коли це тріщать кущі, вилазить ведмідь — та й собі до рукавички, реве й питається: Пустіть і мене до себе жити! Давайте допоможемо ведмедику, щоб його пустили.
6. Фізкультпауза

Руки на парту, пальці в кулак.
Зробимо вправу ми, діточки, так!
Пальці стискаємо і розтискаємо
Будемо вправу ми з вами кінчати,
Буде нам легше тепер працювати.

7. Самостійна робота- розв’язування прикладів
Коли це дід оглядівся,— нема рукавички. Він тоді назад — шукати її, а собачка попереду побігла.

Давайте допоможемо дідусю рукавичку знайти.

- Але для цього потрібно виконати самостійну роботу — розв’язати приклади.
10 — 8 — 2 =
8 — 3 — 3 =
9 — 3 — 3 =

ІІІ. Підсумок уроку
- Молодці діти, допомогли знайти рукавичку.Ви показали, що вмієте розв’язувати приклади і задачі, а головне дружити. Допомагайте один одному так, як ви це робили на уроці.