Розробки уроків Математика 1 клас - 2020
Склад чисел 2, 3, 4. Розв'язування прикладів на додавання і віднімання. Розв'язування текстових задач на знаходження суми (всього) та остачі
1 семестр
Мета. Вправляти учнів у складанні різних випадків складу числа 2, 3, 4; формувати обчислювальні навички; розвивати мислення, математичну мову, увагу; виховувати старанність.
Обладнання. Підручники, зошити.
Хід уроку
І. Організація навчальної діяльності
Автотренінг.
- Я-учень.
- Я ходжу до школи.
- Мене навчають вчитися.
- Я все розумію.
- Я все хочу знати.
ІІ. Контроль за засвоєнням вивченого.
У нас сьогодні урок незвичайний. Ми будемо мандрувати на транспорті. А на якому, скажете, коли відгадаєте загадку.
Не сани, не віз, а їде без коліс. (Корабель)
1. Пропуском на корабель буде лічба предметів у межах 10.
- Порахувати від 1 до 10, від 10 до 1.
- Назвати число, попереднє до числа 3,2,5.
- Назвати наступні числа до чисел 1, 3, 6,8.
- Назвати сусідів чисел 3, 5,7.
2. Повторення про склад числа 2, 3, 4. Робота в групах.
Щоб зайняти каюти, пронумеруйте їх.
3. Весела лічба
По дорозі зайчик біг
Ніс 3 яблук на пиріг.
Двоє впали, покотились,
Скільки яблук залишилось. (3 — 2 = 1)
Є 4 мавпочок у клітках:
Дорослі є і мавпи-діти.
Дорослих мавп у клітці 2,
А скільки там є мавпенят? (4 — 2 = 2)
На лужку серед лози
Заховались 2 кози.
А отут, в густій траві,
Ще пасуться собі 2
Може, скажем всі гуртом,
Скільки є тих кіз разом? (2 + 2 = 4)
У живому куточку в школі
Є 3 рибки у воді.
Ще одну додасть Іванко
Скільки буде риб тоді? (3 + 1 = 4)
Молодці. Займаємо каюти і виходимо в море.
А попереду острів Знань, на якому нам необхідно попрацювати з підручником.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
1. Робота з підручником.
- Які числа живуть у цих чарівних будиночках?
- Як ви здогадалися? Перевірте, чи правильно заселили мешканці квартири у першому будиночку. Допоможіть заселити у другий будиночок.
- Розгляньте третій будиночок. На якому поверсі немає вільних квартир? Заселіть вільні квартири.
Фізкультхвилинка
Ми берізки і кленці.
В нас маленькі стовбурці. (Встати)
Ми в стрункі стаєм рядки.
Виправляєм гілочки. (Руки поставили перед собою)
Ледь зіп’ялись з корінців,
Дістаємо променців. (Руки підняти вгору)
Ми стискаєм їх вогонь
В зелені своїх долонь. (Стискають кулачки)
Хилять свіжі вітерці
Вліво-вправо стовбурці. (Нахили тулуба)
Ще й верхівки кожен ряд
Нахиля вперед-назад. (Вправи для шиї)
Робота з геометричним матеріалом.
- Які ви знаєте геометричні фігури?
Робота в зошиті
ІV. Закріплення вивченого
1. Графічний диктант.
2. Вправа «Незакінчені речення»