Розробки уроків Математика 1 клас - 2020

Склад числа 10. Розв'язування прикладів на додавання і віднімання. Розв'язування текстових задач на знаходження суми, остачі та за малюнками. Збільшення та зменшення числа на кілька одиниць
1 семестр

Мета: розкрити зміст понять «на... більше», «на... менше»; вміння розв'язувати задачі на збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць; закріплювати знання таблиць додавання і віднімання числа 3; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати старанність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Веселі задачі

• Було у Маринки

10 ягід малини

4 ягідки з’їла,

А скільки лишила?

• Біля лісу на галявці

Знайшли моркву сірі зайці.

Вісім морквин — це чимало,

Чотири з’їли. Скільки стало?

2. Усні вправи

— Збільшити на 2 числа 5; 1; 8; 0.

— Зменшити на 3 числа 4; 8; 7; 10.

3. Розв'язування «ланцюжків» прикладів

http://subject.com.ua/lesson/mathematics/mathematics1/mathematics1.files/image070.jpg

4. Розв'язування прикладів

3 + 2 + 1=

4 + 2 + 2 =

6 — 2 - 1 =

7 — 2 - 2 =

9 — 2 + 1 =

5 + 2 - 1 =

10 - 1 =

10 - 0 =

7 - 7 =

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ

Завдання 1

— Скільки рибок в акваріумі у дівчинки? Скільки рибок в акваріумі у хлопчика? Складіть задачу і поясніть її розв’язання. Прочитайте відповідь.

Завдання 2

— Скільки шишок у білочки? Скільки шишок у зайчика? Складіть задачу і поясніть її розв’язання. Прочитайте відповідь.

— Шукаючи більше число, слід додавати. Шукаючи менше число, слід віднімати.

Завдання 3

— На яку глибину пірнула гагара?

— На яку глибину пірнув баклан?

— Як треба міркувати, щоб правильно розв’язати задачу?

Завдання 4

— Скільки пиріжків з’їв Пончик?

— Скільки пиріжків з’їв Незнайко?

— Як треба міркувати, щоб правильно розв’язати задачу?

Завдання 5

— Розгляньте таблиці.

— Що треба зробити з числами першої таблиці? Яку дію виконати?

— Що треба зробити з числами другої таблиці? Яку дію виконати?

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Повторення понять «умова», «запитання», «розв'язання», «відповідь» задачі. Складання і розв'язування задач за малюнком

Було — 10   Було — 8

Виїхало — 2   Прилетіло — 2

Залишилося - ?  Стало - ?

2. Задача на кмітливість

У білочки було 5 горішків. Вона з’їла всі, крім третього. Скільки горішків залишилось у білочки?

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ