Розробки уроків Математика 1 клас - 2020

Розв'язування прикладів на додавання і віднімання
1 семестр

Мета: розкрити принцип побудови таблиць додавання й віднімання чисел 8 і 9; удосконалити обчислювальні навички; розвивати увагу, мислення; виховувати уважність.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Ось дзвінок сигнал нам дав:

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо

Урок математики починаймо.

II. Повторення вивченого матеріалу

1. Математичний диктант

— 1-й доданок - 3, 2-й доданок - 4. Чому дорівнює сума?

— Знайдіть суму чисел 4 і 5.

— На скільки 6 більше 4?

— На скільки 5 менше 8?

— До якого числа слід додати 9, щоб дістати 9?

— До 4 додати стільки ж. Чому дорівнює сума?

— Число 5 збільшити на 2.

— Число 9 зменшити на 4.

- Як дізнатися, на скільки одне число більше або менше від другого?

- Як називаються числа при додаванні?

2. Розв'язування прикладів

- Оберіть тільки ті приклади, що містять додавання і віднімання числа 7. Запишіть у зошит і розв’яжіть.

9 + 1 10 — 7 8 + 1 6 + 2

4 + 5 10 - 6 9 - 7 1 + 7

7 + 2 8 — 7 3 + 7 5 + 3

3. Усне розв'язування задач (робота з числовим віялом)

— У Катрусі було 3 червоних бантики і 2 синіх. Скільки всього бантиків було у Катрусі?

— На озері плавали 2 качки і 6 каченят. На скільки більше було каченят, ніж качок?

— Обідало 8 людей. Оля поклала на стіл 6 ложок і 8 виделок. Скільки ложок ще необхідно покласти?

III. Ознайомлення з новим матеріалом

1. Повторення складу чисел 8 і 9

- З яких чисел складається число 8; 9?

2. Каліграфічна хвилинка

Письмо цифр 8; 9.

3. Складання таблиць додавання й віднімання. Запис таблиць у зошиті

- Прочитайте відповіді кожної таблиці.

- Затуліть лінійкою відповіді першого стовпчика. Прочитайте приклади від початку до кінця, називаючи відповідь.

- Затуліть лінійкою відповіді другого стовпчика. Прочитайте приклади з кінця до початку, називаючи відповідь.

Фізкультхвилинка

По доріжці йшли, ішли,

Багато камінчиків знайшли.

Присіли, зібрали І далі пішли.

4. Розв'язування прикладів з коментуванням

1 + 9 — 2

10 -8 +1

9 - 8 + 6

9 - 9 + 4

5. Робота з набірним полотном

Учитель виставляє 3 червоних кружечки ліворуч, а праворуч - 5 синіх, але сині кружечки затулені смужкою паперу, на якому написаний знак питання.

Учитель починає пояснення:

- Дівчинка вирізала всього 8 червоних і синіх кружечків. Червоних кружечків 3 (показує). Скільки синіх кружечків вирізала дівчинка?

- 8 кружечків - це кружечки якого кольору? (3 червоних і сині)

- Якщо ми із усіх кружечків заберемо червоні (знімає їх), то які залишаться? (Сині)

- Як ще можна дізнатися, скільки синіх кружечків? (8 - 3 = 5)

- Перевіримо (знімає смужку паперу, під якою дійсно 5 синіх кружечків).

Висновок. Щоб знайти невідомий доданок, необхідно від суми відняти відомий доданок.

IV. Закріплення вивченого матеріалу

1. Складання й розв'язування задачі за малюнком

Повторити складові частини задачі. Задачу розв’язати усно. Пояснення учнями вибору дій.

2. Робота з геометричним матеріалом

- Накресліть відрізки завдовжки 4 і 6 см. Надпишіть їх довжину.

- Як дізнатися, на скільки другий відрізок більший від першого?

- Запишіть розв’язання.

6 - 4 = 2 (см)

Фізкультхвилинка

Це права рука, це - ліва рука,

Праворуч - гучна діброва,

Ліворуч - швидка ріка.

Обернулися ми, і от,

Стало все навпаки: ліворуч - гучна діброва,

Праворуч - швидка ріка.

Невже, стала правою Моя ліва рука?

3. Самостійна робота

1 варіант розв’язує перший ланцюжок; 2 варіант - другий ланцюжок.

V. Підсумок уроку. Рефлексія

Повторення таблиць додавання і віднімання чисел 8 і 9.

- Як дізнатися, на скільки одне число більше або менше від іншого?

- Як називаються числа при додаванні?

- Як знайти невідомий доданок?

- Було 9 зошитів. З них 6 - у клітинку. Скільки зошитів було в лінійку?