Розробки уроків Математика 1 клас - 2020
Порядкова лічба. Порівняння двоцифрових чисел на основі визначення їх десяткового складу. Розв'язування текстових задач на збільшення числа на кілька одиниць
1 семестр
Мета: Вдосконалювати обчислювальні навички, вправляти учнів у розв’язанні задач збільшення числа на кілька одиниць; розвивати спостережливість, увагу.
Обладнання: картки для усної лічби, предметні малюнки.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Уже дзвінок нам дав сигнал
Працювати час настав,
Тож і ми часу не гаймо,
Роботу швидше починаймо.
ІІ. Оголошення теми і мети уроку.
- Діти, сьогодні на уроці математики ми з вами будемо мандрувати, додавати, віднімати, вміло й чітко рахувати, щоб усе запам’ятати. А щоб усе запам’ятати візьмемо з собою помічників: уважність і кмітливість, швидкість мислення, винахідливість і взаємодопомогу.
А девізом уроку будуть слова:
Математика - наука точна!
Розум хазяїн в ній,
Математику вивчай,
Розум, пам'ять розвивай.
ІІІ. Актуалізація знань учнів
1. Усна лічба
Гра «Збери яблука»
На дошці намальоване дерево — яблуня. На дереві — яблука, на яких написані приклади. Біля дерева — кошик. Учитель пропонує дітям зібрати врожай фруктів. Потрібно зняти силует яблука, розв’язати приклад і покласти яблуко в кошик.
9 — 2
10 — 6
3 + 3
6 + 4
4 — 1
8 — 3
2. Каліграфічна хвилинка
Написання чисел від 11 до 20 в рядок
3. Показати й записати числа під диктовку вчителя: 1 десяток і 4 одиниці, десяток і 8 одиниць, 5 одиниць і 1 десяток, 1 десяток і 9 одиниць.
4. Збільшити на одиницю й записати число: 14, 12, 11, 10, 8, 16, 18.
5. Скласти приклади за зразком .
11 = 10 + 1
12 = 10 + …
13 = 10 + …
Фізкультхвилинка
Раз — піднятись, потягнутись,
Два — зігнутись, розігнутись,
Три — в долоні три плеска.
На чотири — руки ширше!
П’ять — руками помахать,
Шість — за парту тихо сісти.
IV. Закріплення вивченого
1. Вставити число за розрядами в таблицю: 15, 17, 19, 10, 20.
Десятки |
Одиниці |
2. Розв’язання текстових задач
Учитель читає текст задачі. Учні повторюють умову й запитання задачі. Учитель записує коротку умову задачі на дошці.
Було - 3 пташки
Прилетіло - 2 пташки
Стало - ?
— Чому задачу розв’язували додаванням?
3. Робота з підручником.
Намалювати відрізок довжиною 4 см.
V. Підсумки уроку