Розробки уроків Математика 1 клас - 2020

Порядкова лічба. Порівняння двоцифрових чисел на основі визначення їх десяткового складу. Розв'язування текстових задач на збільшення числа на кілька одиниць
1 семестр

Мета: Вдосконалювати обчислювальні навички, вправляти учнів у розв’язанні задач збільшення числа на кілька одиниць; розвивати спостережливість, увагу.

Обладнання: картки для усної лічби, предметні малюнки.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Уже дзвінок нам дав сигнал

Працювати час настав,

Тож і ми часу не гаймо,

Роботу швидше починаймо.

II. Оголошення теми і мети уроку.

- Діти, сьогодні на уроці математики ми з вами будемо мандрувати, додавати, віднімати, вміло й чітко рахувати, щоб усе запам’ятати. А щоб усе запам’ятати візьмемо з собою помічників: уважність і кмітливість, швидкість мислення, винахідливість і взаємодопомогу.

III. Актуалізація знань учнів

1. Усна лічба

Рахунок чисел від 11 до 20; від 13 до 18;

Назвіть сусідів числа 11, 15, 12, 8, 6.

2. Показати й записати числа під диктовку вчителя: 1 десяток і 3 одиниці, десяток і 9 одиниць, 5 одиниць і 1 десяток, 1 десяток і 8 одиниць.

3. Збільшити на одиницю й записати число: 10, 5, 13, 17.

4. Скласти приклади за зразком.

10 + 1 = 11

10 + 2 = 12

Фізкультхвилинка

Раз — піднятись, потягнутись,

Два — зігнутись, розігнутись,

Три — в долоні три плеска.

На чотири — руки ширше!

П’ять — руками помахать,

Шість — за парту тихо сісти.

IV. Закріплення вивченого

1. Вставити число за розрядами в таблицю: 16, 18, 19, 12, 20.

Десятки

Одиниці







2 . Розв’язання задачі за малюнком. Змінити умову задачі так, щоб вона розв’язувалась дією додавання.

3. Розв’язання текстової задачі (текст — на дошці).

Мати купила 14 груш і 10 яблук. На скільки більше мати купила груш, ніж яблук?

4. Самостійна робота за підручником

Знайти приклади, в яких відповідь дорівнює 8.

V. Підсумки уроку