Розробки уроків Математика 1 клас - 2020

Числовий вираз. Складання числових виразів за практичними діями з предметами, малюнками. Читання числових виразів різними способами, із застосуванням слів плюс, додати, мінус, відняти
1 семестр

Мета: формувати вміння додавати і віднімати в межах 20 на основі знань про попереднє й наступне число, розв'язувати задачі вивчених видів; розвивати увагу, логічне мислення, математичне мовлення; виховувати акуратність, працьовитість.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Повторення вивченого матеріалу

1. Вступна бесіда

— Сьогодні на уроці ми повинні закріпити вміння і навички додавати і віднімати в межах 20, складати і розв’язувати задачі.

А допоможе нам у цьому улюблений казковий герой, а хто саме — ви дізнаєтесь, відгадавши загадку.

Всіх вилікує, зцілить,

Добрий лікар... (Айболить).

На дошці — ілюстрація Айболитя.

— Правильно, це лікар Айболить.

— Діти, а з якої казки цей герой? Хто її автор? (К. І. Чуковський)

— Айболить — це казковий лікар. Він лікує звірів.

— Коли я йшла до школи, він мене зустрів і сказав, що занедужали звірята. Але от лихо, у нього скінчилися ліки й аптечка порожня. Він просить вас, діти, про допомогу.

— Чи згодні ви допомогти лікареві Айболитю?

— Тоді починаємо.

— Діти, а що повинне бути в аптечці? (Йод, зеленка, вітаміни, пігулки)

— Що рекомендують робити лікарі, щоб не хворіти? (Уживати вітаміни)

— Зараз ми будемо збирати вітаміни для звірів.

2. Математичний диктант

• Знайди різницю чисел: 7 і 3; 8 і 5.

• Знайди суму чисел: 7 і 3; 4 і 2.

• Зменшуване 9, від’ємник 4. Знайди різницю.

• Знайди різницю чисел 10 і 3, а потім порівняй різницю і від’ємник.

— Молодці! Вітаміни ми зібрали.

3. Гра «Ланцюжок»

4. Робота за індивідуальними картками

— А зараз до аптечки потрібно покласти таблетки. Щоб таблетки з’явилися в аптечці, вам потрібно виконати наступне завдання.

— Візьміть картку № 1.

— Діти, у кого на картці червоний кружечок, мають вибрати правильну відповідь та обвести її ручкою

— Діти, у кого на картці зелений кружечок, мають знайти значення виразу і записати відповідь.

1 варіант

Зменшуване 8 9 9 9 10 10 10

Від’ємник3 4 5 6 789

Різниця

2 варіант

Зменшуване 8 9 9 9 10 10 10

Від’ємник3 4 5 6 789

Різниця 4 3 4 2 431

5 2 6 352 2

6 5 7 6 343

— Перевіримо роботи.

— Якщо робота виконана правильно, поставте знак плюс на картці.

— Якщо допущені помилки, поставте знак мінус.

— Як називаються числа при відніманні?

— Таблетки в аптечці! Айболить каже, що ми заслужили на відпочинок.

Фізкультхвилинка

Раз — піднятись, потягнутись,

Два — зігнутись, розігнутись,

Три — в долоні три плеска.

На чотири — руки ширше!

П’ять — руками помахать,

Шість — за парту тихо сісти.

III. Закріплення вивченого матеріалу

1. Застосування знань. Розв'язування задач

— Тепер потрібно покласти до аптечки йод. Для цього необхідно розв’язати задачу.

У лікаря Айболитя 14 пігулок, 4 пігулки він віддав бегемотові. Скільки пігулок залишилося в Айболитя?

— Якщо складно розв’язати задачу, користуйтеся карткою з опорними словами.

Короткий запис

Було — 14 п.

Віддав — 4 п.

Залишилося — ?

— Перевірте розв’язання задачі. Яку дію використали? Чому?

— Йод в аптечці!

2. Самостійна робота

— Ще залишилося покласти в аптечку зеленку. Для цього потрібно самостійно розв’язувати приклади.

10 — 7

7 — 6

10 — 5

20 - 10

6 + 3

1+ 8

4 + 6

20 - 1

— Підкресліть у прикладах зменшуване.

— Молодці! Зеленка в аптеці!

— Айболить пропонує провести гімнастику для очей.

Проведемо, друзі, з вами Ми гімнастику для очей.

Вправо, вліво подивились,

Знизу вгору, і зверху вниз.

Ти, кришталик, не гнівайся.

Ми не будемо циркуль брати,

Будемо поглядом коло писати.

3. Порівняння чисел і виразів

— Усе готове, Айболить почав збиратися в дорогу до хворих звірят. А хто йому допоміг дістатися хворих?

— Щоб політ був успішним, виконайте наступне завдання — порівняйте числа і вираз (з коментуванням).

13 - 10 □ 4

8 + 2 □ 6

18 - 1 □ 10

7 - 1 □ 10

19 - 1 □ 18

5 + 5 □ 11

— Отже, Айболить вирушив до хворих звірят на орлові. А що відбулося далі, ми зараз подивимося. (Показ фрагмента, де Айболить вилікував бегемотиків і тигренят.)

— Айболить вилікував звірят завдяки вашим знанням, умінням і працьовитості.

IV. Підсумок уроку. Рефлексія

— Сьогодні на уроці ми вчилися додавати і віднімати в межах 20, складати і розв’язувати задачі.