Розробки уроків до підручника Н. Кравцова, О. Придаток, В. Романова «Українська мова та читання. 3 клас» ІІ частина - Надія Кравцова, Ольга Придаток 2020

Урок 112. Підсумковий урок за темою «Текст»

Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів про текст; розвивати зв'язне мовлення, критичне мислення; виховувати бажання вчитися.

Обладнання: картки.

Тип уроку: закріплення вивченого матеріалу.

Освітні галузі: мовно-літературна, природнича.

Перебіг уроку

I. Вступна частина. Організація класу.

День добрий, день добрий, день добрий,

Луги і поля!

День добрий, день добрий, день добрий,

Рідна земля!

День добрий, день добрий, день добрий,

Учителько й друзі мої!

Я шлю вам сердечний привіт

І побажання свої.

Наснаги й здоров'я,

Щоб сміливо до знань мандрувать.

Сили, уміння й терпіння

Невдачі здолать.

Щоб рідна мова у кожнім із вас проросла.

Стежиною знань вас усіх

До вершини вела.

Валентина Романова

II. Основна частина.

1. Мотивація навчальної діяльності.

✵ Робота з ребусами.

Image(текст)

2. Повідомлення теми та завдань уроку.

3. Сприймання та засвоєння раніше вивченого матеріалу.

✵ Робота з підручником (с. 137-138). Виконання вправи 376.

Пояснення вислову Травень блукає, на сопілці грає. Визначення теми та мети вірша. Вибір найбільш вдалих заголовків.

✵ Виконання вправи 377.

Відгадування загадок. Акровірш про зозулю.

Зранку, вдень і в надвечір'я

Облітаю ліс уздовж і вшир я.

Занесу своє яєчко

У чуже якесь гніздечко.

Легко всівшись на суку,

Я роки лічу: ку-ку! (Зозуля)

✵ Складання кластера «зозуля».

Орієнтовний кластер

Image

✵ Каліграфічна хвилинка.

Прописування з'єднань та слова зозуля.

Виконання завдань вправи.

✵ Робота у зошиті з друкованою основою (с. 85).

✵ Гра «Встав пропущене слово».

Текст-розповідь — це текст, у якому ... про події, які ... між собою, про ... героїв (персонажів) ... .

✵ Гра «Обери відповідний стиль».

1). Прочитай

При написанні казки ми використовуємо ... стиль.

При написанні оголошення ми використовуємо ... стиль.

При написанні правил ми використовуємо ... стиль.

2). Устав потрібні за змістом слова

✵ Гра «Текст». робота в групах. Завдання за вибором.

• Складання асоціативного куща «Науково-популярний текст».

• Складання кластера «Стилі текстів».

ІІІ. Заключна частина.

Рефлексія.

✵ Вправа «Мікрофон».

— Що нового ви дізналися сьогодні на уроці?

— Де ви можете застосувати ці знання?

— Яке завдання вам було найлегшим?

— Над яким завданням вам довелося добре потрудитися?

— Як ви оцінюєте свою роботу на уроці?