Розробки уроків до підручника Н. Кравцова, О. Придаток, В. Романова «Українська мова та читання. 3 клас» ІІ частина - Надія Кравцова, Ольга Придаток 2020
Урок 120. Повторення. Речення
Мета: повторити і узагальнити знання з теми, розвивати критичне мислення, зв'язне мовлення, виховувати бажання вчитися.
Обладнання: картки, презентація.
Тип уроку: закріплення вивченого матеріалу.
Освітні галузі: мовно-літературна.
Перебіг уроку
I. Вступна частина. Організація класу.
II. Основна частина.
1. Мотивація навчальної діяльності.
✵ Вправа «Дешифрувальник».
а |
б |
в |
|
1 |
р |
я |
ч |
2 |
н |
е |
ь |
Код. 1а, 2б, 1в, 2б, 2а, 2а, 1б (речення)
2. Повідомлення теми та завдань уроку.
3. Сприймання та засвоєння раніше вивченого матеріалу.
✵ Вправа «Конкурс запитань».
Діти стають навколо вчителя / вчительки і задають питання щодо теми уроку. Та дитина, яка поставить найцікавіше питання, вважається переможцем конкурсу.
— Діти, які речення за інтонацією ви вживали, запитуючи мене? А якими реченнями я відповідала?
✵ Гра «Виконай команду». Робота в парах.
Одна дитина каже, що робити, інша — виконує.
— Які речення за інтонацією ви вживали?
✵ Гра «Упізнай окличне речення».
Що відмінного є в окличних та неокличних реченнях?
✵ Фізкультхвилинка.
✵ Робота з ребусом.
(звертання)
✵ Вправа «Мозковий штурм».
— Що ви знаєте про звертання?
✵ Вправа «Броунівський рух». Робота в групах. Червона картка
— Прочитайте українські народні заклички та примовки.
Бабочко, бабочко,
сядь на тину.
А я тебе уловлю,
та побачу, та й пущу.
***
Вийди, вийди, сонечко,
на широке полечко.
На наше подвір'ячко,
на бабине зіллячко.
***
Ходи, ходи, дощику!
Зварим тобі борщику,
зварим тобі галушок
та виллємо на пісок.
Жовта картка
— Знайдіть звертання та виділіть їх комами.
Діти послухайте казку. Чи хочете ви діти послухати казку? Заходьте в клас дівчатка. Олено Петрівно дозвольте запитати? Лягай спати, Толику.
Зелена картка
— Складіть та запишіть три речення із звертаннями. Підкресліть звертання.
✵ Диктант
Скільки талановитих людей ти знаєш? Так, їх багато! Це художники, музиканти, архітектори, поети, письменники. Та вони не можуть зрівнятися у своїй фантазії з природою. Адже в природі все продумане, незвичайне, захоплююче. Любім, вивчаймо і бережімо природу!
Дослідження речень диктанту.
— Дослідіть речення. Упишіть потрібні числа на картках:
Усього речень:
• за метою висловлювання:
розповідних _____
питальних _______
спонукальних ______
• за інтонацією:
окличних______
неокличних______
✵ Повторення знань про головні та другорядні члени речення. Робота в парах
Картка 2
— Визначте головні та другорядні члени речення:
Починається весна. У лісі зацвів ряст. Верба пишається пухнастими котиками.
Картка 3
За допомогою питань установіть зв'язок слів у реченні:
Діти навчаються у школі.
діти (що роблять?) _____________
навчаються (де?) _______________
Дівчатка малюють олівцями.
дівчатка (що роблять?) малюють
малюють (чим?) _______________
ІІІ. Заключна частина
Рефлексія.
✵ Метод «Капелюшки де Боно».
Біла — колір чистоти.
— Що мені відомо про речення?
Червона — (колір життя, відчуттів).
— Коли ви відчували радість на уроці? Що вас засмутило сьогодні на уроці?
Чорна — колір землі, здорового глузду.
— Як ви оцінюєте свою роботу на уроці?
Зелена (колір досліджень).
— Що ви дізналися, досліджуючи речення?
Синя (колір знань).
— Для чого потрібні мені знання, одержані сьогодні на уроці?