Розробки уроків до підручника Н. Кравцова, О. Придаток, В. Романова «Українська мова та читання. 3 клас» ІІ частина - Надія Кравцова, Ольга Придаток 2020

Урок 94. Зв'язок між головним і залежним словом у словосполученні

Мета: ознайомити учнів з поняттям «словосполучення» та його характерними ознаками; удосконалювати уміння визначати основу речення, встановлювати зв'язки між членами речення за допомогою питань, виділяти словосполучення; збагачувати словниковий запас школярів; удосконалювати навички каліграфічного письма; розвивати зв'язне мовлення; виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання: картки.

Тип уроку: комбінований.

Освітні галузі. Мовно-літературна, природнича.

Перебіг уроку

І. Вступна частина. Організація класу.

ІІ. Основна частина.

1. Актуалізація опорних знань.

✵ Перевірка домашнього завдання.

✵ Гра «Відгадай мене. Розкажи про мене».

✵ Завдання за вибором учнів.

✵ Ребуси.

Image(підмет)  Image (присудок)

✵ Гра «Дешифрувальник».

Знайдіть відгадки за допомогою шифру. Розкажіть, як знайти в реченні ці відгадки.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

г

д

е

и

і

л

н

о

р

у

ч

я

(Другорядні члени речення)

Код 1. 2, 9, 10, 1, 8, 9, 12, 2, 7, 5. Код 2. 11, 6, 3, 7, 4. Код 3. 9, 3, 11, 3, 7, 7, 12.

План розповіді:

• Де потрібно шукати.

• Що потрібно зробити, щоб визначити?

✵ Робота у зошиті з друкованою основою (с. 74-75). Виконання завдань 143, 144.

2. Мотивація навчальної діяльності.

Хочете дізнатися більше про речення? Тоді — до навчання!

3. Повідомлення теми та завдань уроку.

4. Робота над вивченням нового матеріалу.

✵ Робота з підручником (с. 114-115).

Заспіва весна в ріжок.

Квітка робить перший крок.

Прошиває ковдру снігу

І веде до нас відлигу.

Як зовуть цю ранню квітку?

Чи зустрінем її влітку? (Підсніжник)

✵ Каліграфічна хвилинка.

✵ Вправа «Асоціативний кущ».

Image

✵ Вправа «Кластер».

Image

✵ Виконання вправи 321.

Запис словосполучень, робота з правилом.

✵ Виконання вправи 322.

Читання вірша, виділення словосполучень.

✵ Фізкультхвилинка.

✵ Виконання вправи 323. Робота з малюнком.

— Уявіть себе у малюнку. Роздивіться навколо. Відчуйте ті запахи, ті звуки, які є у малюнку. Як ви вважаєте, що тут відбувається? Що ще тут відбувається? А можливо хтось помітив щось таке, про що ще не було сказано? Назвіть складові частини малюнка. Назвіть їх дії чи ознаки. Як ви гадаєте, що було і що буде?

Утворення та запис словосполучень. Запис речень.

5. Закріплення нових знань у процесі практичної діяльності.

✵ Використання стратегії «РАФТ». Робота в парах.

Учні складають невеличкі висловлювання.

Зразок. Роль — діти. Аудиторія — словосполучення. Формат — sms-повідомлення. Тема — подяка.

Дякую вам, словосполучення.

ІІІ. Заключна частина.

1. Рефлексія. Вправа «Плюс-Мінус»

2. Домашнє завдання.

Вправа 324 (с. 115). Інструктаж до виконання домашнього завдання.