Образотворче мистецтво розробки уроків та методичні рекомендації - Нова українська школа - 2021

Казкові розповіді. Мультфільми лялькові та мальовані, кадри з мультфільмів

ХТД: намалювати або виліпити одного з героїв казки «Заєць і Їжак» (художні матеріали за вибором).

СКМ: М/ф «Потяг у казку» із серії «З любов’ю до дітей».

Очікувані результати:

володіють знаннями про мультиплікацію;

дотримуються правил поведінки в кінотеатрі;

імпровізують пластиліновий мультфільм;

організовують робоче місце;

дотримуються охайності та правил техніки безпеки.

Цілі уроку: ознайомити дітей з мультиплікацією як видом мистецтва, атрибутами, пов’язаними з ним; вчити свідомо користуватися матеріалами для виконання творчих робіт; вдосконалювати навички роботи пластиліном; відтворити персонажів казки «Заєць і Їжак»; збагатити активне мовлення учнів новими словами; закріпити навички правильної поведінки у громадських місцях; формувати загальнокультурну, міжпредметну естетичну, предметну компетентності; розвивати уяву, фантазію, художній смак, творчі здібності; виховувати любов до мистецтва.

Обладнання: відеофрагменти мультфільмів, мультимедійна презентація, картки, пластилін.

Хід уроку

І. Організація класу. Перевірка готовності до уроку.

Видумуй, пробуй, твори!

Розум, фантазію прояви!

Активним і уважним будь

І про кмітливість не забудь!

ІІ. Актуалізація опорних знань. Повторення вивченого матеріалу.

Інтерактивна вправа "Очікування"

- Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

- Яким, на вашу думку, воно має бути?

- А якими на уроці мають бути діти?

- Отже, сподіваємося, ми разом проведемо цікавий, творчий, корисний урок, на якому кожен з нас відкриє для себе багато нового.

- Діти, а ви любите подорожувати?

- Я пропоную вам вирушити сьогодні до однієї чудової країни.

- Ви згодні?

- А як вона називається?

ІІІ. Визначення теми, завдань уроку

- Сьогодні у нас - незвичайний урок!

- У казку ми зробимо ще один крок.

- А з казкою ми зустрічались не раз!

- I знову вона завітала у клас.

(На дошці записана тема уроку.)

- Прочитайте тему, над якою ми будемо сьогодні працювати.

- Яке з цих слів вам відоме?

- Які слова ви зустріли вперше?

- То що ви маєте ЗНАТИ на кінець уроку?

- Які ВМІННЯ можете набути?

- Давайте визначимо для себе завдання уроку:

Знати:    Вміти:    Цінувати:
зміст казки   читати казку  час

цікаву інформацію складати запитання допомогу друзів

1. Вправа «Асоціації» до слова

МУЛЬТФІЛЬМ

Сьогодні ми з вами будемо справжніми мультиплікаторами і зробимо власний мультфільм.

Але для початку познайомимось з видами мультиплікації

Перегляд і обговорення презентації

2. Перегляд мультфільму «Заєць і Їжак»

ІV. Первинне сприймання матеріалу.

Осмислення навчального матеріалу.

- Отже, про що мультфільм?

- Хто є головними героями?

- Який герой мультфільму вам сподобався?

- Хто вів себе погано?

- Які епізоди (моменти) вам більше всього запам’ятались?

V. Робота в групах.

Ліплення героїв мультфільму

Повторення правил

http://svitppt.com.ua/images/53/52389/770/img2.jpg

VІ. Розігрування казки в групах.

VII. Підбиття підсумків.

1. Рефлексія

- Ось і закінчилась наша подорож до країни казок

- Сьогодні ви показали себе справжніми знавцями казок.

- Я бачу радісні обличчя, а це значить, що ми разом з вами отримали масу позитивних емоцій.

2. Вправа "Мікрофон"

- Що найголовніше у всіх казках? Чому?

- Чи справдились ваші очікування?

- Що сподобалось?

- Що здивувало? Чому?

- Що зацікавило?

- Що не сподобалось? Чому?

- Діти, я дуже рада, що всі ви любите казки. Адже читаючи їх, ви стаєте добрішими, мудрішими, сильнішими, милосерднішими. Недаремно кажуть: «Казка маленька, а роздуму в ній багато». А вам, діти, я хочу побажати: читайте, читайте і читайте! Хай не буде у вас жодного дня, аби ви не прочитали хоча б однієї сторінки нової книги. Тоді ви будете освіченими, вихованими, добрими людьми.