Образотворче мистецтво розробки уроків та методичні рекомендації - Нова українська школа - 2021

Робота з пластиліном. Композиція «Мрійливий кіт»

Мета: формувати в учнів практичні вміння та навички під час роботи з пластиліном; вдосконалювати і закріплювати навички зображення тварин, їх пропорцій і характеру, просторового положення, розвивати творчу уяву, виховувати любов до праці, до тварин.

Обладнання: пластилін, дощечка, стеки, серветки для рук, картон, плакат «Правила роботи з пластиліном», «Прийоми роботи з пластиліном», картинки сонечок, готовий зразок виробу.

Хід уроку:

І. Організаційна частина.

1. Вірш привітання:

Станьте діти всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько.

Посміхніться всі до мене,

Посміхніться і до себе.

Привітайтесь: «Добрий день!»

Хай триває гарно день!

- Діти, мені хочеться додати вам гарного настрою, теплої посмішки. Тому, я підготувала для вас сонечка, домалюйте на них посмішку, передайте йому свій настрій, а воно, тим самим віддячить вам, віддавши своє тепло та радість.

2. Вправа «Мій настрій» (роздаю дітям сонечка)

ІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.

1. Повідомлення теми уроку за допомогою загадки

- Діти, щоб дізнатися, що ми на уроці будемо робити, відгадайте загадку:

В руки ми його беремо,

І старанно добре мнемо.

Він м’який зі всіх сторін,

Зліпить все нам… (пластилін)

2. Вступна бесіда

- Сьогодні на уроці у кожного з нас з’явиться хвостатий друг — ми його спробуємо виліпити з пластиліну.

- У всіх нас вдома живуть домашні улюбленці — кішка або кіт.

- Скажіть, які ласощі найбільше полюбляють коти? (Риба, м’ясо, молоко.)

3. Руханка

ІІІ. Практична робота учнів.

1. Правила роботи з пластиліном. (Плакат на дошці)

Вчитель читає вірш перед початком роботи:

Щоб зліпити з пластиліну
Чи то кицьку, чи морквину,

Треба ще поміркувати,

Який колір слід обрати.

На шматочки поділити,

У руках своїх зігріти,

Розім’яти, розкачати,

І ліпити розпочати.

2. Виконання роботи послідовно виконуючи всі етапи разом з вчителем.

ІV. Виставка та оцінювання робіт.

V. Підсумок уроку.

- Чи сподобався вам, дітки, урок?

- Що нового на уроці ви дізналися?

- Кому подаруєте свою роботу?

На завершенні уроку ми з вами згадаємо прислів’я про працю. Я пропоную вам поділитися на групи та прикрасити наше деревце, яке прокидається від зимової сплячки, молоденьким, зеленим листячком.

(Діти прикрашають дерево зеленим листячком, на яких написані прислів’я про працю.)

klghgh.bmp

✵ Де руки й охота, там скора робота.

✵ Без діла слабіє сила.

✵ Без труда нема плода.

✵ Праця — джерело добробуту людини.

✵ Праця чоловіка годує, а лінь марнує.