Основи здоров'я розробки уроків та методичні рекомендації - Нова українська школа - 2021

Режим дня

Мета: oзнайомити учнів із значенням виконання розпорядку дня для збереження здоров’я; навчити за допомогою дорослих скласти режим дня.

Навчальні завдання

Наприкінці уроку учні мають:

- пояснювати, чому важливо вчасно лягати спати;

- розповідати про свій режим дня;

- виконувати правила розпорядку дня.

Обладнання і матеріали

- підручник для 1 класу «Основи здоров’я»;

- зошит для 1 класу «Основи здоров’я»;

- клубок ниток;

- годинник.

Що підготувати заздалегідь

- демонстраційні таблиці «Розпорядок дня»;

- малюнки з правилами.

Орієнтовна структура тренінгу

№ з/п

Зміст уроку

Кількість годин

1

Вступна частина

7 хв.

2

Основна частина

10 хв.

3

Практична частина

15 хв.

4

Зворотний зв’язок

3 хв.

Хід уроку

І. Вступна частина

1. Знайомство « Клубочок»

Діти називають своє ім’я та те, що найбільше люблять робити впродовж дня, передаючи клубок ниток з рук у руки.

2. Правила

Діти за допомогою малюнків згадують правила тренінгу.

ІІ. Основна частина

1. Міні-лекція

Вчитель: «Ваш організм працює, як годинник, (демонстрація годинника), а в годиннику стрілочка рухається по-порядку. Рахуємо: 1, 2,…….12.

Все що робиться по-порядку дуже корисно для нашого здоров’я».

2. Бесіда

Учні відповідають на питання підручника сторінка 22.

- З чого починається ваш день? (відповіді дітей)

- Сьогодні ми з вами будемо виконувати цікаву роботу — складати розпорядок дня учня за малюнками.

Разом з дітьми вчитель складає ранковий розпорядок дня (користуючись підручником сторінка 25), корегуючи (якщо потрібно) відповіді дітей і прокручує стрілочку на демонстраційному годиннику , звертаючи увагу на плакат « Режим дня»

Вчитель: «Що ви робите у школі»? (відповіді дітей)

«Що ви робите після школи»? (відповіді дітей)

Узагальнюючи відповіді дітей, вчитель працює зі стрілочкою годинника та демонстраційними таблицями.

3. Руханка

(Оголошуючи слова, учні імітують рухи, про які йде мова у вірші)

Сірий котик міцно спав, (імітація дії)

Навіть пісню не співав. (глибоке дихання)

Та, нарешті, пробудився,

І довкола обдивився. ( вправи для шиї)

Став смачненько потягатись (потягування)

І чистенько умиватись. (масаж дрібних м'язів обличчя)

Порозчісував він вуса (почерговий рух руками від рота праворуч, ліворуч)

Довгі-довгі, русі-русі.

Зуби й кігті нагострив, ( вправи для кистей рук)

Й до комірчини побрів. (ходьба на місці)

Буде мишку полювати (повороти праворуч, ліворуч з імітацією ловіння)

І добро оберігати. (напівприсіди)

Ми, як котик, відпочили, (дихальні вправи з підніманням навшпиньки. Руки догори)

Щоб зміцніли наші сили. (руки в сторони - згинання, розгинання рук в ліктьових суглобах)

ІІІ. Практична частина

1. Робота з зошитами

У зошитах на сторінці 10 учні розглядають малюнки і розфарбовують небо. (Демонстрація малюнків, обговорення).

2. Рольова гра

Об’єднання дітей у 3-и групи (ранок, день, вечір)

Завдання для груп:

1-а група - складає розпорядок дня до школи

2-а група - складає розпорядок дня в школі

3-я група - складає розпорядок дня після школи

Презентація виконаних робіт.

3. Руханка

У підручнику на сторінці 24 розучити разом з вчителем руханку.

IV. Заключна частина

1. Зворотний зв'язок

- Продовжить речення: «Режим дня треба виконувати для того щоб…»

2. Прощання

Діти стають у коло, беруться за руки та голосно вигукують:

«МИ МОЛОДЦІ!!!!»