Інформатика розробки уроків та методичні рекомендації - Нова українська школа - 2021

Алгоритми з розгалуженням

Мета. сформувати поняття «алгоритм з розгалуженням», «повне» та «неповне» розгалуження, актуалізувати знання з теми «Алгоритм», вчити визначати алгоритми з розгалуженням, складати власні алгоритми, удосконалювати знання з теми шляхом виконання практичної роботи; розвивати мислення, пам'ять, уяву, виховувати культуру праці, інтерес до предмета.

Обладнання: підручник «Інформатика» М. М. Корнієнко, С. М. Крамаровська, І. Т. Зарецька, зошит з друкованою основою «Інформатика», навчальна програма «Скарбниця знань».

Хід уроку

І. Самовизначення до діяльності.

Перевірка готовності до уроку.

ІІ. Вивчення психологічного стану учнів

- З яким настроєм ви прийшли сьогодні на урок?

ІІІ. Логічна розминка

Зошит с. 43 з. 5.

Перевірка завдання.

ІV.Актуалізація знань.

1. «Мозковий штурм»

- Що таке алгоритм?

- Хто такий виконавець?

- Хто може бути виконавцем команд?

- Що таке команда?

- Складіть алгоритм «Придбання квитка на потяг»

- З чого складається поданий алгоритм? (З команд)

- Як виконуються дії в цьому алгоритмі?

2. Постановка проблеми.

- Чи можна назвати алгоритмом висловлювання «Якщо хочеш бути здоровим, треба загартовуватися»? (Думки розділилися)

3. Бесіда:

- Чи є в цьому висловлюванні команда? (Є: треба загартовуватися)

- А чи всім треба загартовуватись? (Якщо хочеш бути здоровим)

- Отже, чи можна назвати це висловлювання «алгоритмом» (Так.)

- З чого він складається? (З умови і команди)

4. Оголошення теми і мети уроку

- Отже, сьогодні будемо вчитися визначати новий вид алгоритмів.

V. Вивчення нового матеріалу

1. Робота в парах

- Спробуйте самостійно придумати алгоритм, в якому є умова

2. Фізхвилинка.

3. Вивчення психологічного стану учнів протягом уроку.

4. Робота за підручником стор. 116.

Читання статті «Дізнаємося про алгоритм з розгалуженням»

Завдання до читання:

- Що ви нового дізнаєтесь про алгоритм з розгалуженням (рос. разветвлением)

Аналіз блок схеми

5. Перевірка сприйняття (робота в парах):

- Що таке алгоритм з розгалуженням?

- Складіть власний алгоритм з розгалуженням.

- Складіть словничок понять (алгоритм, алгоритм з розгалуженням, блок-схема, умова)

VI. Практична робота в навчальній електронній програмі «Скарбниця знань»

Розділ Алгоритми «Розгалуження».

VІІ. Підсумок уроку

1. Перевірка психологічного стану

2. Гра «Мікрофон»

- Сьогодні я дізнався ….

- Найскладніше мені було …

VІІІ. Домашнє завдання

Стор. 116, 121, вивчити правила, скласти алгоритм з розгалуженням.

ХІ. Вивчення психологічного стану на кінець уроку.

- З яким настроєм ви закінчуєте урок.