Інформатика розробки уроків та методичні рекомендації - Нова українська школа - 2021
Складання алгоритмів для виконавців. Середовища програмування для дітей
Цілі уроку
- навчальна: залучити та мотивувати учнів до вивчення програмування, формувати інформативну компетентність;
- розвивальна: сприяти розвитку логічного мислення, уваги, спостережливості, пам’яті; розвивати вміння виділяти головне та систематизувати отриману інформацію, розвивати навички свідомого й раціонального використання програмних засобів, враховуючи вікові особливості та рівень засвоєння навчального матеріалу учнів;
- виховна: виховувати інформаційну культуру учнів.
Завдання уроку. Ознайомити учнів з призначенням та основними можливостями програмування; вивчити основні конструкції, команди для описання алгоритмів і запису програм; навчити учнів самостійно створювати і запускати на виконання програмні проекти відповідно до поставлених задач.
Тип уроку. Комбінований.
Обладнання. Комп’ютери, підключені до глобальної мережі Інтернет, мультимедійний проектор, програма Microsoft PowerPoint, Інтернет-вправа.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП.
Загадка
Може він порахувати,
Може він пісні співати,
Малювати і писати,
Помилки перевіряти.
Може він листа прийняти,
З другом швидко нас зв’язати,
Він багато чого може
І завжди нам допоможе!
(Комп’ютер )
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
http://LearningApps.org/2742871
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Учні переглядають відеоролик «Чому не навчають у більшості шкіл», в якому знімались відомі програмісти, дозволяє зацікавити учнів вивченням нового матеріалу, що стимулює інтерес та підвищує ефективність уроку.
https://www.youtube.com/watch?v=S5ucb9A6j78
Учні повинні самостійно визначити тему уроку, його цілі та зміст уроку.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Вчитель демонструє основні прийоми роботи з вправою на сайті Code.Org.
У цій вправі учні можуть працювати у режимі блоків, які знайомі їм із середовища Scratch.
https://studio.code.org/s/iceage/stage/1/puzzle/1
V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Встало вранці ясне сонце,
Зазирнуло у віконце.
Ми до нього потяглися,
За промінчики взялися.
Будем дружно присідати,
Сонечко розвеселяти.
Встали — сіли, встали — сіли.
Бачте, як розвеселили.
VI. ЗАСТОСУВАННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ
Повторення правил роботи за комп’ютером
Щоб з комп’ютером дружити
Та здоровим завжди бути,
Всі ці правила виконуй,
Про відпочинок не забудь.
Учні переходять до робочих місць та виконують вправу з ресурсу Code.Org.
https://studio.code.org/s/iceage/stage/1/puzzle/1
Релаксація
1. Витягти праву руку вперед. Стежити очима, не повертаючи голови, за повільним рухом вказівного пальця витягнутої руки вліво і вправо, вгору і вниз. Повторити 4-5 разів.
2. Швидко покліпати, заплющити очі і посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5. Повторити 5 разів.
VII. УЗАГАЛЬНЕННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ
Висновок — мотиватор «Година коду-2015»
VIІI. ПІДСУМОК УРОКУ.
Інтерактивна вправа «Піраміда позитивних почуттів»
Вчитель простягає руку і говорить: «На уроці мені сподобалось, що ви працювали наполегливо і старанно» Учні по черзі підходять, кладуть долоньку зверху і говорять: «Мені сподобалось…»
IX. Домашнє завдання.
- Складіть якомога більше слів із слів: ІНФОРМАЦІЯ, МАТЕМАТИКА, КОМП’ЮТЕР, ПРОГРАМА, АЛГОРИТМ.