Хрестоматія позакласне читання 2 клас НУШ - Курганова Н. В. 2019

Мовчанка

Чок-чок, губи на гачок!

У мовчанку мовчки граємо,

Ніби зовсім слів не знаємо.

ДРУЖЕ! Чудова вигадка — оті мовчанки, немовби чари. Я із задоволенням вивчив — і тобі раджу.

Бібліотекар Лариса Петрівна, королева книжкового королівства, дуже зраділа, побачивши цілий клас, що чемно і тихо увійшов до її володінь.

— Добрий день! Вам захотілося почитати щось цікаве? Чудово! Вибирайте все, що вам до вподоби! — вона повела рукою навколо себе.

Дивно, кожен із учнів уже заходив сюди, але тільки зараз усі помітили, як гордовито й урочисто стоять на полицях книжки. Книжки, до речі, знали, як потрібні людям. Вони спокійно чекали, коли настане їхній час.

Учні почали розглядати книжки на різних полицях, а Арсен непомітно попрямував до полиці в дальньому кутку кімнати. Ззаду його прикривали найвищі в класі Євген і Микита.

— Читай усе, що знайдеш тут, і дізнаєшся багато цікавого про пори року. Сумувати буде ніколи — книжки не дадуть. А ми завтра заглянемо до тебе, — прошепотів Арсен, ховаючи Питайка на книжковій полиці.

Хоч учні і заходили до бібліотеки тільки заради космічного гостя, кожен із них вибрав і собі книжку на власний смак, бо хотілося не відставати від Питайка і розумнішати разом із ним. А Лариса Петрівна аж сяяла від радості:

— Які ж ви вже великі та розумні! Читайте, дорогенькі, приходьте ще!

А Питайко ледве дочекався, коли бібліотека зачиниться і він зможе почати читання...

ДРУЖЕ! Забув привітатися, вибач мені. Так давно ми з тобою не бачились, а наче всього мить пройшла... Привіт! Як життя?

У мене справи чудові: нареіші можу читати досхочу. Почитай і ти разом зі мною ці твори. Спробуй відповісти на питання, що виникли в мене. А ще ти можеш намалювати власні ілюстрації до творів, які тобі найбільше сподобаються, і надіслати їх мені.