Хрестоматія позакласне читання 2 клас НУШ - Курганова Н. В. 2019

Чому рипить сніжок
Зима
Полиця 1. Пори року

А й справді, чому рипить сніжок? Не знаєте? То я вам зараз розповім.

Якось ішов лісом Дід Мороз. Нечутно, по м'якому, наче вата, сніжку. Стомився. Присів на пеньок, а мішок з гостинцями поруч поклав. Довгу бороду гребінцем розчесав. Дивиться, аж під ялинкою зайчик сидить і плаче.

Дідусеві жаль стало зайчика. Підійшов до нього та й питає: «Чому це ти, ву-ханчику, плачеш?» А той, схлипуючи, відповідає: «Заблукав, додому нія-а-ак не втраплю!»

Здивувався дідусь. Отакої, заєць — і раптом заблукав у лісі. Як же це могло статися? Усе ще схлипуючи, куцохвостий розповів старому свою пригоду.

Уранці він гуляв з братиками і сестричками на галявині. Їм було весело, так добре стрибати з розгону в снігові кучугури, що й незчулися, як мисливець підійшов. Пролунав постріл. Зайчата кинулися тікати. Найдалі, в лісову гущавину, забіг той зайчик, якого оце й зустрів Дід Мороз...

Добрий дідусь заспокоїв малюка, і вони разом швидко знайшли стежину до заячої хати. А там уже зібралися його братики і сестрички. Всі живі та здорові. Мама з татом уже ходили шукати свого найменшенького. Шукали-шукали, та вже й зневірилися, що він живий. Ото радощів було, коли побачили свого синочка та ще й з Дідом Морозом!

Дідусь привітав усю заячу родину з Новим роком, гостинці роздав — кожному по великій соковитій морквині. А на прощання, погладжуючи довгу бороду, сказав: «Я зроблю так, що сніжок рипітиме. Щоб ви, зайці, чули, коли хтось буде до вас підкрадатися».

Як сказав, так і сталося. Відтоді сніжок рипить, тобто попереджає зайців та інших звірів про небезпеку. Ось так: рип-рип, хтось іде, пильнуй!

Василь Струтинський