Збірник задач і тестових завдань із математики 2 клас - Будна Н.О. 2019

Задачі з логічним навантаженням
Цікаві завдання

1. 5 хлопчиків і 6 дівчаток прибирали класну кімнату. Потім Маринка, Івасик і Таня пішли в сад поливати квіти. Скільки дівчаток залишилося в кімнаті?

2. На дроті сиділо 5 ластівок. Третя ластівка полетіла. Скільки ластівок залишилось на дроті?

3. У ящику було 3 червоних і 3 зелених палички. Хлопчик узяв 4 палички. Якого кольору вони могли бути?

4. Катруся вища за Марусю, а Маруся такого самого зросту, як Оленка. Хто вищий: Катруся чи Оленка?

5. На двох гілках сиділи горобці. Коли один горобець перелетів з першої гілки на другу, на обох гілках стало по три горобці. Скільки горобців сиділо на кожній гілці спочатку?

6. У гаражі було 4 трактори, а комбайнів — менше. Скільки могло бути всього тракторів і комбайнів у гаражі?

7. Брат з’їв 4 сливи, а сестра — 3. Скільки слив з’їла їхня бабуся?

8. У сім’ї двоє синів. Кожен має сестру. Скільки всього дітей у сім’ї?

9. Щука важить більше за карася, а карась — більше від в’юна. Хто з них найлегший?

10. Четверо хлопчиків вирушили з міста в село, а назустріч їм — троє дівчаток. Скільки дітей ішло з міста в село?

11. Біля школи росли три ялинки. Посадили ще 2 дубки і 5 ялинок. Скільки ялинок стало біля школи?

12. На прогулянку в ліс пішли 2 хлопчики. Один з них знайшов 5 білих грибів, а другий менше. Скільки білих грибів знайшли хлопчики? У якому випадку відповідь буде найбільшою?

13. Від смужки завдовжки 8 дм відрізали 3 см. Скільки сантиметрів смужки залишилося?

14. На прямій позначено три точки. Відстань між кожними двома сусідніми точками 6 см. Яка відстань між крайніми точками?

15. Від дерева хлопчик пробіг в одному напрямку 40 м, а потім розвернувся і пробіг у протилежному напрямку 55 м. На якій відстані від дерева він зупинився?

16. Вадим та Ігор навчаються у 1 класі. Їхні прізвища — Карпенко і Дрозденко. Яке прізвище має кожен із хлопчиків, якщо Вадим вищий за Дрозденка?

17. Бабуся купує десяток яблук. Три пари яблук вона вже поклала в сумку. Скільки яблук їй ще потрібно покласти?

18. На подвір’ї було троє курей і стільки ж качок, а індиків — менше, ніж качок, але більше, ніж гусей. Скільки всього птахів на подвір’ї?

19. На подвір’ї ходили гуси, і всього в них було 22 ноги. Підійшло двоє козенят. Скільки ніг у гусей і козенят разом?

20. Братові 14 років, а сестрі — 10. Скільки років буде братові, коли сестрі стане стільки, скільки йому зараз?

21. В одному бідоні 6 л олії, а в другому — 7 л. Скільки літрів олії стане у двох бідонах, коли в кожен бідон додати по 2 л?

22. Є два бруси: перший завдовжки 5 м, а другий — 7 м. їх з’єднали так, що вийшов брус завдовжки 10 м. Чому дорівнює довжина місця з’єднання брусів?

23. У двох ящиках лежало 15 м’ячів. Коли з другого ящика взяли 3 м’ячі, то в ньому залишилося 7. Скільки м’ячів було в першому ящику?

24. На груші росло 67 груш, а на вербі — на 23 груші менше. Скільки груш росло на вербі?

25. Опівночі йшов дощ. Чи можна чекати сонячної погоди через 2 доби?

26. Дві бочки з рибою важать 98 кг. Кожна порожня бочка важить 10 кг. Скільки кілограмів риби в бочках?

27. У бабусі двоє онуків: першокласник Тарас та дошкільник Ігор. Бабуся дала їм 16 цукерок і сказала Тарасові, щоб він дав Ігореві на 2 цукерки більше, ніж узяв собі. Як мав поділити цукерки Тарас?

28. Батько із синами каталися на триколісних і двоколісних велосипедах. У всіх велосипедах разом 7 коліс. Скільки було триколісних велосипедів?

29. На сніданок подали 6 булочок і 7 пиріжків. 8 пиріжків з’їли. Скільки пиріжків залишилося?

30. Кожному із 5 учнів зробили 1 або 2 щеплення. Скільком учням зробили по 2 щеплення, якщо всіх щеплень було 7?

31. Лікар дав трьом учням 10 лікувальних жуйок. Чи зможуть діти розділити жуйки порівну між собою?

32. Дмитро взяв участь у змаганнях з бігу і зайняв передостаннє місце. Скільки спортсменів його випередили, якщо було всього 10 учасників?

33. По лісовій стежці йшла сорока і 5 мурашок. А назустріч їм стільки сойок, скільки всіх тваринок йшло до них. Скільки всього птахів зустрілося?

34. Коли надворі сонечко, Іванко робить зарядку, а коли дощить — ні. Скільки разів за тиждень Іванко робив зарядку, якщо три дні були дощовими?

35. Летів якось дятел з лісу, а назустріч йому — 2 галки, З сороки, а ворон стільки, скільки галок і сорок разом. Скільки всіх птахів летіло з лісу?

36. Із 10 пташок лише декілька співають гарно, а решті потрібно лікувати горло. Скільки пташок потребують лікування, якщо їх на 4 більше, ніж співучих пташок?

37. Усі 7 хворих пташок лікуються: 5 гріють на сонечку горло, а 4 — їдять лікувальне насіння квітів. Скільки пташок практикують обидва методи лікування?

38. Дятел призначив 7 хворим жабкам масаж. Скільки жабок послухалося його, якщо їх було на 1 більше, ніж неслухняних?

39. Після того, як з коробки взяли декілька олівців, там залишилося на 3 олівці більше, ніж взяли. Скільки олівців взяли, якщо в коробці було 9 олівців?

40. У двох коробках було 9 олівців. Скільки олівців було в кожній коробці, якщо у першій коробці було на 1 олівець більше, ніж у другій?

41. Квартира, в якій живе Полінка, знаходиться на третьому поверсі зверху. У будинку 10 поверхів. На якому поверсі живе Полінка, якщо рахувати знизу?

42. Іринка живе на передостанньому поверсі зверху, а Катруся — на передостанньому знизу. Скільки поверхів між Іринкою та Катрусею, якщо дім десятиповерховий?

43. Петро живе на другому поверсі, а Павло — на десятому. Який поверх розміщений якраз посередині між ними?

44. Вихователька заборонила діткам бігати східцями. Із 15 діток слухняними виявилося на 1 більше, ніж неслухняних. Скільки слухняних і скільки неслухняних діток було в групі?

45. На підлозі залишилося 18 плям від фарби. Мама з Оленкою відмили їх, причому і мама, і Оленка відмили по 10 плям. Скільки плям вони відмивали разом?

46. Із 15 дітей у групі декілька люблять купатися, а решта — ні. Скільки дітей люблять купатися, якщо їх на 1 більше, ніж замазур?

47. Мама і Юля з’їли порівну пиріжків, а 10 котиків — кожен по одному. Чи могло бути так, що люди і котики з’їли однакову кількість пиріжків?

48. Сашко брав участь у змаганні з плавання, де було всього 8 учасників, і приплив другим. Скільки плавців він обігнав?

49. Назар змагався у стрибках з 12 учасниками, і зайняв місце, якраз посередині таблиці. Яке місце зайняв Назар?

50. Богдан перепливав з друзями річку. У цьому змаганні він зайняв четверте місце з початку і четверте з кінця. Скільки дітей перепливало річку?

51. У кидках баскетбольного м’яча в корзину переміг Михайлик. Він закинув 17 м’ячів, що на 2 більше, ніж його суперник Миколка. Скільки м’ячів закинув Миколка?

52. У змаганнях зі співу Василько зайняв передостаннє місце. Скільки дітей співало краще за Василька, якщо всіх співаків було 11?

53. На змаганнях бігунів було на 2 більше, ніж стрибунів. Скільки бігунів було на змаганнях, якщо всіх учасників було 14?

54. Дід і собака стережуть сад по черзі 24 години на добу. Дід охороняє сад на 8 годин менше, ніж собака. Скільки часу стереже сад собака?

55. Собака приніс з риболовлі 12 рибин. Для себе і кота він залишив однакову кількість рибин, а решту — стільки, скільки собі та котові разом, — він віддав дідові. Скільки рибин отримав дід?

56. Дві сестрички ділять між собою 12 пиріжків. Скільки пиріжків дісталося кожній сестрі, якщо у першої сестри на 4 пиріжки більше, ніж у другої?

57. Одне мишеня вирило 15 нірок, друге — 20. Скільки нірок вони рили разом, якщо в результаті у них вийшло 25 нірок?

58. Кухар прикрасив 100 тортів ягодами малини і чорниці, причому малиною — 56 тортів, а чорницею — 68. Скільки тортів прикрашено ягодами і малини, і чорниці?

59. На святі було 100 дітей. Кожному хлопчикові дали синю цукерку, а кожній дівчинці — червону. Скільки хлопчиків і скільки дівчаток було на святі, якщо синіх цукерок було на 2 більше, ніж червоних?

60. Мама спекла 22 смачні тістечка білого і шоколадного кольору. Скільки тістечок кожного кольору з’їли діти, якщо білих тістечок було на 4 більше, ніж шоколадних?