Збірник задач і тестових завдань із математики 2 клас - Будна Н.О. 2019

Задачі з природничим сюжетом
Цікаві завдання

1. Скільки очей у морського їжака, якщо в нього на три ока більше, ніж у лісового їжака?

2. Довжина дзьоба в лелеки 19 см, а в чаплі — на 6 см менша. Який завдовжки дзьоб у чаплі?

3. Роги плямистого оленя мають довжину 9 дм, а гірського козла — на 6 дм довші. Яка довжина рогів у гірського козла?

4. Діти посіяли моркву і чекали, коли насіння проросте. Минуло 8 днів, і чекати залишилося ще 6. Через скільки днів після сівби проростає насіння моркви?

5. Взимку до лісової годівниці із сіном приходять 9 лосів і 12 косуль. Одного дня Сашко нарахував 5 лосів, а косуль — на 2 більше. Скільки косуль ще може прийти до годівниці? Яке число в цій задачі зайве?

6. Для лісових мешканців поклали 29 кг солі-лизунця. 15 кг злизали лосі, 8 кг — косулі, а решту солі — інші мешканці лісу. Скільки кілограмів солі злизали не лосі? Не косулі? Не лосі і не косулі?

7. Бегемот з’їдає за добу 40 кг трави, а корова може з’їсти стільки трави, скільки два бегемоти. Скільки кілограмів трави за добу з’їсть корова?

8. У вовка 42 зуби, у ведмедя — стільки ж, а в їжака — на 6 зубів менше, ніж у лисиці. Скільки зубів у їжака, якщо в лисиці їх стільки ж, як у ведмедя?

9. Шишкарі виводять пташенят узимку. Мати-шишкариха сидить на яйцях 13 днів та ще 5 днів оберігає голеньких пташенят. Скільки всього днів вона не сходить з гнізда?

10. Щоб врятувати дерево від гусені, довкола стовбура вирізують смужку кори і намащують таке кільце спеціальним клеєм. За годину лісник зробив на деревах 37 кілець, а його син — на 15 кілець менше. Скільки дерев вони “окільцювали”?

11. Щоб яр не збільшувався, його засаджують деревами. Оленка посадила 57 саджанців сосни, Василько — на 7 саджанців менше, ніж Оленка, а Наталка — на 3 саджанці більше, ніж Василько. Скільки саджанців сосни посадила Наталка? Розмісти числа у порядку зростання.

12. У лісі росло 57 ялинок. Перед Новим роком сільські жителі зрубали 21 ялинку, а навесні посадили 63. Скільки ялинок стало в лісі? Чому посадили більше, ніж зрубали?

13. У залізній бочці було 28 відер води, а в дерев’яній — 27. Після заходу сонця поливали город, і з кожної бочки витратили по 20 відер. В якій бочці води залишилося більше? Чи можна відповісти на запитання, не розв’язуючи задачі?

14. Осика за день поглинає 66 л води, а береза — 60 л. Наскільки більше літрів води щоденно поглинає осика, ніж береза?

15. Довжина новонародженого китеняти 7 м, а дорослого кита — 33 м. На скільки метрів підростає кит?

16. Пантера може стрибнути у довжину на 12 м, а тигр — на 5 м. На скільки метрів пантера стрибає далі від тигра?

17. Синиця виводять пташенят двічі на рік. В одному виводку — 12 пташенят. Скільки пташенят виводить синиця за рік?